Zrealizowane kursy e-learningowe przez uczniów Cechu

Aktualności

  • Dodano: 2022-11-28

Zrealizowane kursy e-learningowe przez uczniów Cechu


W ramach projektu “Czas zawodowców BIS – zawodowa Wielkopolska” (CZBIS) uczennice i uczniowie kształcący się w zawodzie stolarz oraz mechanik pojazdów samochodowych mieli możliwość skorzystania z kursów, których celem było doskonalenie umiejętności, a także przygotowanie do egzaminu czeladniczego.

Szkolenia z zakresu kursów na platformie e-learningowej kierowane były do cechów rzemiosł z terenu województwa wielkopolskiego, które zawarły czterostronne porozumienia (Województwo Wielkopolskie - Politechnika Poznańska - Wielkopolska Izba Rzemieślnicza - cech rzemiosł) na rzecz realizacji Projektu w zakresie wsparcia cechów rzemiosł zaangażowanych w proces kształcenia dualnego dla uczennic i uczniów.
 
 
W ramach kursów dla zawodów stolarz i mechanik pojazdów samochodowych zostało przygotowanych po 10 tematów odpowiadających tematom egzaminacyjnym obowiązującym na części ustnej i pisemnej egzaminu czeladniczego.
Tematy składały się z modułów informacyjnych, prezentacji, aktywności zewnętrznych, wzorów dokumentów, testów, quizów, pytań kontrolnych i interakcji. Materiały zostały opracowane zgodnie z dostępnością cyfrową dla osób ze szczególnymi potrzebami.

W strukturze szkoleń zawierały się poszczególne elementy, które odpowiadały za odpowiednie dopasowanie materiałów do możliwości uczennic i uczniów.

Opis struktury szkoleń:

⦁    Test wejściowy - składający się z 30 pytań zamkniętych i 1 pytania otwartego, pozwalał na dobór materiałów szkoleniowych do indywidualnych potrzeb uczennicy i ucznia danego cechu.
⦁    Temat obowiązkowy - po rozwiązaniu testu wejściowego, uczennice i uczniowie otrzymywali dostęp do tematu obowiązkowego “Podstawowe przepisy prawa pracy” oraz byli zobowiązani do jego wypełnienia bez względu na wynik w teście wejściowym.
⦁    Pozostałe tematy - były wskazywane drogą mailową przez zespół metodyków, na podstawie wyników testu wejściowego.
⦁    Test wyjściowy - po ukończeniu wszystkich wymaganych aktywności, uczennice oraz uczniowie uzyskiwali dostęp do testu wyjściowego, składającego się z 30 pytań zamkniętych, pozwalającego na weryfikację wyniku szkolenia uczennicy i ucznia.
⦁    Wszystkie tematy - zostały wyświetlone po rozwiązaniu testu wyjściowego -  zarówno te ukończone jak i te wcześniej niewidoczne.
Głównymi korzyściami dla uczennic i uczniów, korzystających z udostępnionych kursów było doskonalenie umiejętności, przygotowanie do egzaminu czeladniczego oraz podjęcia pierwszej pracy, a także samorealizacja. Ukończenie szkolenia potwierdzone zostało zaświadczeniem.


Najnowsze informacje

Rzemieślnicy w Dniu Niepodległości

W dniu Narodowego Święta Niepodległości 11 Listopada Zarząd Cechu, wraz z pocztem sztandarowym uczestniczyli we Mszy...

Czytaj więcej

List Pana Marka Skoraszewskiego - Prezesa WIR skierowany do mistrzów szkolących oraz pracodawców

Życzenia z okazji święta Dnia Edukacji Narodowej oraz wyrazy uznania i szacunku za pracę na rzecz kształcenia i...

Czytaj więcej

Aktualne wynagrodzenia pracowników młodocianych

Od 1 września 2023 r. wzrosły stawki procentowe wynagrodzeń pracowników młodocianych zatrudnionych w celu...

Czytaj więcej

Uroczystości rocznicowe 15 sierpnia 2023r.

Delegacja Zarządu Cechu , wraz z pocztem sztandarowym brała udział 15 sierpnia br w obchodach rocznicy Bitwy...

Czytaj więcej

Biuro nieczynne

W dniu 14.08.2023 r. biuro cechu będzie nieczynne. Za utrudnienia przepraszamy.

Czytaj więcej

Cech wynajmie pomieszczenia

Do wynajęcia pomieszczenia w budynku cechu : salka o pow. 35m kw i pomieszczenia piwniczne o pow. 48 m kw. Dostępny...

Czytaj więcej