Uroczyste spotkanie opłatkowo - noworoczne w Cechu Rzemiosł Różnych w Środzie Wlkp.

Aktualności

  • Dodano: 2023-01-17

Uroczyste spotkanie opłatkowo - noworoczne w Cechu Rzemiosł Różnych w Środzie Wlkp.


W dniu 13 stycznia br. rzemieślnicy zgromadzili się na tradycyjnym Spotkaniu opłatkowo- noworocznym w cechu.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. w Kościele pw. Św. Józefa w Środzie Wlkp. Następnie uczestnicy zgromadzili się w Sali Cechowej w Domu Rzemiosła. Gości uroczyście powitał Starszy Cechu Franciszek Wojtaszak.

Na spotkaniu kilka słów, wraz z życzeniami na Nowy Rok 2023 do zgromadzonych rzemieślników skierowali : W-ce Prezes Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu Pan Antoni Odzimek, członek Zarządu Związku Rzemiosła Polskiego Pan Włodzimierz Szymański, Starosta Pan Ernest Iwańczuk, Burmistrz Miasta Pan Piotr Mieloch, Dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Pan Marek Kostka, Dyrektor Muzeum Ziemi  Średzkiej Pan Jacek Piotrowski. Obecne były również delegacje organizacji sympatyzujących z cechem : Kontuszowe Bractwo Strzeleckie i Koło Rodzin Rzemieślniczych.

 

Starszy Cechu podsumował miniony rok.

W 2022 roku działania organizacji dotyczyły wznowienia po pandemicznej przewie Targów pracy , rzemiosła i edukacji. Cech wspólnie z samorządem , szkołami i Powiatowym Urzędem Pracy zorganizował to wydarzenie na średzkim Starym Rynku . Impreza wpisała się w obchody Sejmików średzkich , a jej celem jest promocja kształcenia zawodowego.

Zakończył się projekt „ Czas zawodowców – BIS. Zawodowa Wielkopolska” , którego uczestnikami byli uczniowie mechanicy pojazdów samochodowych z III klasy z „ Hipolita „ , oraz uczniowie w zawodzie stolarz z firmy Pana Mariusza Kaczkowskiego .Celem projektu było wsparcie uczniów w przygotowaniu do egzaminu czeladniczego.

Projekt realizowany był wspólnie z Wielkopolską Izbą Rzemieślniczą w Poznaniu , Politechniką Poznańska i Urzędem Marszałkowskim.

Starszy Cechu podkreślił stałą współpracę z Izbą Rzemieślniczą w zakresie egzaminów czeladniczych, w tym wkład egzaminatorów – członków naszej organizacji, udział w konferencjach i spotkaniach . Podziękował za docenienie przez Izbą Pana Stanisława Orzechowskiego – Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej , któremu przyznano najwyższe odznaczenie Izby – Kordzik Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu.

Pan Franciszek Wojtaszak zwrócił uwagę, że delegacje Zarządu i pocztów sztandarowych uczestniczyły w uroczystościach patriotycznych, kulturalnych i religijnych, w tym w uroczystości nadania tytułu Bazyliki Mniejszej Kolegiacie średzkiej.

Regularnie członek Zarządu, Pan Zenon Wojciechowski uczestniczy w pracach Rady Rynku Pracy przy Powiatowym Urzędzie Pracy.

W swoim przemówieniu skierował podziękowania do  Pani Kamilli Grzelak, za zorganizowanie i prowadzenie , za zgodą Zarządu, punktu pomocy uchodźcom z Ukrainy na terenie cechu.

Na koniec swojego wystąpienia Starszy Cechu złożył wszystkim życzenia pomyślności i powodzenia w życiu osobistym i zawodowym na Nowy Rok 2023.

 

Swoją działalność w 2022 r posumowały także działaczki Koła Rodzin Rzemieślniczych, które przygotował słodkie wypieki serwowane na uroczystości.

 

W dalszej części zebrani goście i rzemieślnicy mieli okazję do dyskusji i świętowania przy poczęstunku przygotowanym przez Restaurację " Cechowa ".

 

 

Galeria

Najnowsze informacje

Biuro nieczynne.

W dniu 6 czerwca br biuro cechu będzie nieczynne. Za utrudnienia przepraszamy.

Czytaj więcej

Zaproszenie na Pielgrzymkę do Częstochowy.

XLIII Ogólnopolska Pielgrzymka Rzemiosła na Jasna Górę .

Czytaj więcej

Kolejne Targi pracy, rzemiosła i edukacji za nami!

23 maja br. na Starym Rynku w Środzie Wlkp. po raz siódmy , odbyły się Targi Pracy, rzemiosła i edukacji,...

Czytaj więcej

Wielkanocne życzenia świąteczne.

Wesołych Świat Wielkanocnych!

Czytaj więcej

Cech Ambasadorem Powiatu Średzkiego.

W piątek , 22 marca br w Średzkim Ośrodku Kultury odbyła się uroczysta gala, na której wręczono tegoroczne...

Czytaj więcej

Odpust Św. Józefa z udziałem rzemieślników

Tradycyjnie w uroczystość Św. Józefa - 19 marca br delegacja Zarządu Cechu, wraz z pocztami sztandarowymi brała...

Czytaj więcej