I Polskie Forum Gospodarcze w Szwajcarii

Aktualności

  • Dodano: 2021-10-13

I Polskie Forum Gospodarcze w Szwajcarii


I Polskie Forum Gospodarcze w Szwajcarii odbyło się w dn. 27-28 września, przy wsparciu Ministerstwa Rozwoju i Technologii oraz Polskiej Organizacji Turystycznej. Wydarzenie w Bernie zgromadziło szerokie grono przedstawicieli polskich i szwajcarskich firm, a także instytucji publicznych obu krajów, tworząc platformę współpracy.

Powiat Średzki reprezentowali Starzy Cechu - Franciszek Wojtaszak, Sekretarz Zarządu Zenon Wojciechowski, Sekretarz Powiatu  Bartosz Wieliński, Radny Maciej Pawlikowski. 

Dyrektor Pomorskiej Izby Rzemieślniczej MSP poprowadziła w drugim dniu Forum sesję nt. perspektyw rozwoju polsko-szwajcarskiej współpracy w zakresie rzemiosła. W dyskusji udział wzięli:

Zbigniew Stencel – Prezes Pomorskiej Izby Rzemieślniczej MSP
Franciszek Wojtaszak – Starszy Cechu Rzemiosł Różnych ze Środy Wielkopolskiej
Daniel Andreas Pfirter – Konsul Honorowy RP w Bazylei, Prezes Woodinvest Ltd., Członek Zarządu Schweizerischer Arbeitsgeverbeverband, Członek Zarządu Handel Schweiz
Bruno Knechtli – Prezes WEKOS AG

 

Panel miał  na celu przybliżenie, uczestnikom Forum polskiej strategii rozwoju rzemiosła oraz wynikający z niej potencjał podniesienia poziomu dostępności polskiego rzemiosła na świecie.  Paneliści poruszyli w dyskusji także możliwości współpracy polsko-szwajcarskiej w dziedzinie rzemiosła.

Przedstawiciele Powiatu Średzkiego podejmowali działania mające na celu podjęcie współpracy ze szwajcarskimi partnerami w zakresie wymiany doświadczeń w edukacji i sporcie oraz wsparcia lokalnych przedsiębiorców.

 

Dziękujemy Zarządowi i Radzie Powiatu Średzkiego za możliwość udziału w tak ważnym wydarzeniu , a  Pani Ambasador Iwonie Kozłowskiej Embassy of Poland in Bern za organizację  i włączenie kwestii rzemiosła do tematyki Forum.

Galeria

Najnowsze informacje

17 Września - dzień poświęcony upamiętnieniu pomordowanych Obywateli Ziemi Średzkiej

Delegacja Zarządu uczestniczyła w uroczystości patriotycznej i złożyła wiązanki kwiatów na Łąkach Kijewskich ,...

Czytaj więcej

Kondolencje

Delegacja Zarządu i poczty sztandarowe pożegnały członka Cechu Śp. Czesława Piszczatowskiego

Czytaj więcej

Koronka na ulicach miast Świata w Środzie

X jubileuszowa koronka odbyła się we wtorek 28 września o 15 na Starym Rynku w Środzie. Wierni zgromadzeni pod figurą...

Czytaj więcej

Jubileusz 20-lecia reaktywacji Kurkowego Bractwa Strzeleckiego

Delegacja Zarządu uczestniczyła w uroczystości z okazji 20 -lecia reaktywacji Kurkowego Bractwa Strzeleckiego.

Czytaj więcej

ANIELA I FELICJAN DULSCY PRZED CECHEM

„Moralność Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej (nazwisko po mężu, z którym się szybko rozwiodła to Śnieżko...

Czytaj więcej