41 Pielgrzymka Rzemiosła na Jasną Górę

Aktualności

  • Dodano: 2022-07-05

41 Pielgrzymka Rzemiosła na Jasną Górę


Największa organizacja rzemieślnicza w Polsce z Katowic, obchodząca 100-lecie istnienia, była organizatorem 41 Pielgrzymki Rzemiosła w Częstochowie.

26 czerwca uroczystą koncelebrowaną mszę świętą odprawił arcybiskup Wiktor Skworc - metropolita katowicki, a muzycznie uświetnił zespół Śląsk. Wśród licznie zgromadzonych pocztów sztandarowych był też poczet ze Środy. Po mszy świętej poczty sztandarowe przeszły pod obraz Matki Boskiej Częstochowskiej, aby złożyć Jej pokłon i oddać w opiekę polskie rzemiosło.

 

Na chwilę obecną w naszym kraju działa 26 izb rzemieślniczych (jedna branżowa) i 455 cechów oraz 58 spółdzielni. Jest to trzysta tysięcy mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. To stanowi 99,8 procent wszystkich firm działających w Polsce. Ciekawostką jest fakt, że wg. danych z Izby Katowice był to pierwszy rok w którym więcej uczniów poszło do szkół zawodowych niż do liceum. Dużym powodzeniem cieszy się np.: kowalstwo artystyczne, ale nikt nie chce być parasolnikiem.

 

Jolanta Kaczor 
Galeria

Najnowsze informacje

Rzemieślnicy w Dniu Niepodległości

W dniu Narodowego Święta Niepodległości 11 Listopada Zarząd Cechu, wraz z pocztem sztandarowym uczestniczyli we Mszy...

Czytaj więcej

List Pana Marka Skoraszewskiego - Prezesa WIR skierowany do mistrzów szkolących oraz pracodawców

Życzenia z okazji święta Dnia Edukacji Narodowej oraz wyrazy uznania i szacunku za pracę na rzecz kształcenia i...

Czytaj więcej

Aktualne wynagrodzenia pracowników młodocianych

Od 1 września 2023 r. wzrosły stawki procentowe wynagrodzeń pracowników młodocianych zatrudnionych w celu...

Czytaj więcej

Uroczystości rocznicowe 15 sierpnia 2023r.

Delegacja Zarządu Cechu , wraz z pocztem sztandarowym brała udział 15 sierpnia br w obchodach rocznicy Bitwy...

Czytaj więcej

Biuro nieczynne

W dniu 14.08.2023 r. biuro cechu będzie nieczynne. Za utrudnienia przepraszamy.

Czytaj więcej

Cech wynajmie pomieszczenia

Do wynajęcia pomieszczenia w budynku cechu : salka o pow. 35m kw i pomieszczenia piwniczne o pow. 48 m kw. Dostępny...

Czytaj więcej